"Pan Tadeusz" opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.

Sędzia otrzymał wiadomość od człowieka, który na obrzerzach lasu zobaczył niedźwiedzia.
Wszyscy o wyznaczonej godzinie mieli stawić się w puszczy, by zabić zwierzę. Zamówiono nawet w tej intencji mszę. Tadeusz spóźnił się, ponieważ zaspał. Psy myśliwskie ruszyły w las. Myśliwi w ciszy czekali jak dalej potoczy się polowanie. Czy uda się zabić niedźwiedzia? Nagle Wojski przyłożył ucho do ziemi. Nasłuchuje. W końcu zrozumiał co oznacza dziwne ujadanie psów. Ogary wytropiły zwierzę. Myśliwi natychmiast ruszyli w pogoń. Bieg. Skowyt psów. Nareszcie zobaczyli niedźwiedzia. Bronił się. Kaleczył psy. Był bardzo agresywny i rozwścieczony. Wymachiwał łapami. Padły pierwsze strzały. Ryk bestii. Wrzask psów. Krzyki strzelców. Chybione. Nagle niedźwiedz odwrócił się w kierunku gdzie stali Wojski, Tadeusz i Hrabia. W tym momencie wszyscy męrzczyźni złapali oszczep. Odbierali go sobie. Zwierzę było coraz bardziej rozwścieczone. Zaatakowało Hrabiego. Nagle nadbiegli Asesor z Rejentem i Gerwazy. Padły trzy strzały. Jeden celny. Niedźwiedz został zabity przez Gerwazego.
Na koniec polowania zakończonego powodzeniem, Wojski zadął w róg i odegrał wspaniały koncert niesiony przez echo.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Pan Tadeusz" opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.

Sędzia otrzymał wiadomość od człowieka, który na obrzerzach lasu zobaczył niedźwiedzia.
Wszyscy o wyznaczonej godzinie mieli stawić się w puszczy, by zabić zwierzę. Zamówiono nawet w tej intencji mszę. Tadeusz spóźnił się, poni...

Język polski

Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" streszczenie księgi I.

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz”

I. Streszczenie.
Księga pierwsza: „Gospodarstwo”
Na pagórku, wśród wzgórz stoi dwór szlachecki. Drewniany, ale na podmurówce. Właśnie przybywa do niego Tadeusz ze szkół w Wil...

Język polski

Opis sytuacji: Polowanie na niedźwiedzia "Pan Tadeusz".

Trwa polowanie na niedźwiedzia. Myśliwi wypuszczają psy, aby wytropić drapieżnika. Nagle Wojski pochyla się do ziemi i jako jeden z najlepszych myśliwych wśród zgromadzonych strzelców, wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez zwierzę. N...

Język polski

Opis polowania na niedźwiedzia - "Pan Tadeusz".

Pewnego dnia po grzybobraniu sędzia wraz ze swoimi gośćmi udał się na obiad do swojego domu . Obiad przebiegał w ciszy. Nagle wbiegł gajowy z wiadomością, że niedźwiedź wyszedł z matecznika. Sędzia oznajmił zebranym, że kolejnego dni...

Język polski

Pan Tadeusz - streszczenie

Geneza „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza:
Pomysł napisania utworu powstał podczas pobytu Mickiewicza w Wielkopolsce, gdzie przebywał, chcąc wziąć udział w powstaniu listopadowym, niestety powstanie upadło. Poeta spotkał się ...