Jak walczyć z własną słabością?

Pewnie myślisz, że ludzie, którzy nigdy nie mieli problemów z nałogiem, nie mogą ci pomóc. Pomimo że nie mamy takich doświadczeń, wiemy jak trudno zerwać z czymś, co dotąd ułatwiało nam życie. Twoja sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Niestety, im dłużej tkwisz w nałogu, tym trudniej będzie ci się z niego wyzwolić. Na swojej drodze spotkamy wiele osób, które przeżywają podobne problemy. W swoich wyznaniach opowiadają jak łatwo poddali się wpływom telewizji i jak bardzo tego żałują.
Zastanówmy się co to jest nałóg i jakie są jego konsekwencje? To nie tylko picie, palenie i narkotyki. Rozwój cywilizacji niesie za sobą całkiem nowe zagrożenia. Możliwe, że nie zdajesz sobie sprawy jakie skutki towarzyszą spędzaniu całego dnia przed telewizorem lub komputerem.
Wiemy, że jest ci bardzo ciężko, ale tylko głębokie przekonanie i silna wola może doprowadzić do sukcesu. Jeżeli zdasz sobie sprawę, ze swojego uzależnienia, zacznij wykorzystywać wolny czas w inny sposób np. wyjdź na świeże powietrze i zacznij biegać lub weź ciekawą książkę i zacznij ją czytać, rób wszystko, żeby zapomnieć spróbuj poszerzyć swoje zainteresowania: kino, teatr, sport, poznawanie tajemnic zamierzchłych epok itp. itd. Słowem zacznij życie od nowa.
A oto kilka rad, które możesz wykorzystać:
- postaraj się wyrzucić przedmioty przypominające o nałogu
- porozmawiaj o problemie z bliską ci osobą
- zawieraj nowe znajomości z wartościowymi ludźmi
- kup telefon komórkowy, a nie będziesz mieć czasu i pieniędzy na nałogi
- ostatecznie możesz poddać się leczeniu
Najtrudniejsze są pierwsze dni walki z uzależnieniem więc muszą ci w tym pomóc osoby znajome, rodzina, przyjaciele. Spróbuj wypróbować jedną z wyżej wymienionych rad. Jesteś młodym człowiekiem, jeszcze wszystko przed tobą. Chyba nie warto marnować życia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opracowane pytania na mature ustna (XVIII LO, Wrocław, 2002) - Romantyzm

2. Romantyzm jako epoka opozycyjna do oświecenia.

W historyczni literackim łańcuchu epok po oświeceniu następuje romantyzm. Epoka rzeczywiście inna. Odmienna w swojej filozofii, rozumieniu świata i poszukiwaniu prawd o nim. Oświecen...

Język polski

Heroizm dławiony słabością choroby wieku. Kordian jako przedstawiciel swego pokolenia i jeden z bohaterów romantycznych

Juliusz Słowacki (1809-1849) był wybitnym, drugim wieszczem romantyzmu. Jednym z jego najważniejszych utworów jest „Kordian” - dramat napisany w 1833 roku w Genewie, wydany anonimowo w roku 1834 w Paryżu.
Głównym i tytułowym bohater...

Język polski

Tęsknota do siły i poczucie słabości w znanych Ci utworach literackich.

Człowiek dąży do ideału. Pragnie mieć możliwość samostanowienia własnego ja, jednak nie pozwalają mu na to czynniki zewnętrzne, przez co jest rozdarty emocjonalnie.
Już w starożytności możemy zauważyć jak bardzo niedoskonałą ...

Język polski

Jesteś człowiekiem początku XXI w., w jakich dziełach szukałbyś inspiracji do czynienia dobra?

Paul Hazard uważał, że najbardziej wartościowe i inspirujące są te książki, które „ uczą wiedzy najtrudniejszej: znajomości ludzkiego serca” . Zgadzam się z tym sądem i uważam, że literatura nie spełnia jedynie roli estetycznej, ...

Język polski

W jakim stopniu hasła i ideały „Ody do młodości” są aktualne dla mnie i mojego pokolenia?

„Oda do młodości” została napisana przez Adama Mickiewicza w grudniu 1820 roku. Wiersz ten stanowi apoteozę młodości: wychwala jej zalety, ukazuje siłę. Podmiot liryczny utworu zwraca się do wszystkich młodych ludzi, zachęcając ich d...