Charakterystyka Ani Shirley.

Ania,to bohaterka opowiadania "Ania z Zielonego Wzgórza".Czytając to opowiadanie,zapoznajemy się z dziewczynką,która była bardzo krytyczna w stosunku do siebie. Ania uważała, że jest brzydka ,gdyż była ruda, chuda i piegowata.Całe jej otoczenie osób uważało inaczej.Widzieli u niej cechy piękna.Miała ładne oczy,była szczera, nie taiła pretensji do kogoś.O swoich żalach do kogoś mówiła wprost.Nie udawała w oczy miłej bo uważała,że to fałsz.Początkowo niektórzy nie lubili jej.Uważali,że jest niegrzeczna,nieprzyjemna.Polepszum poznaniu Ani,wielu dostrzegło jej zalety. Ania nie znosiła fałszu, obłudy.Mówiła to co myślała i czuła,nie robiła wykrętów.Zawsze odważnie przyznawała siędo swoich błędów.Nieraz brała na siebie winy,których nie popełniła,chcąc obronić kolężanke,jak wzięcie winy Diany na siebie.Ania miała dużą wyobrażnie i wiele fantazji.Była tolerancyjna,szanowała cudze poglądy.Zawsze każdego rozumiała i wybaczała błędy.Ania miała dużo obowiązków w domu i w szkole.Spełniała je chętnie,gdyż była pracowita ambitna.
Cenię Anię za wszystko i chciałaby mieć taką koleżanke miłą,szczerą i oddaną.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już sz...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzg...