Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)

Ania Shirley bohaterka lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" Ania gdy przyjechała  do Avonlea była chuda i blada.Była ubrana w szaro żółtą brzydką wełnianą sukienkę. Miała rude włosy, których nienawidziła. Miała piękne, duże, zielone oczy.Ania miała bujną wyobraźnię. Interesowała się prawie wszystkim. Dobrze się uczyła. Jej minusem w nauce była geometria nienawidziła jej. Ania miała talent do mówienia wierszy i pisania wypracowań. Większość w szkole rywalizowała z Gilbertem nie mogła mu wybaczyć że nazwał ją marchewką. Dziewczynnka miała przyszywanych rodzićów Marylę i Mateusza Jej przawdziwi rodzice zmarli gdy była mala. Miała swoja przyjaciolka od serca Dianę     Myślę, że tyle wystarczy liczę na naj...

Wygląd zewnętrzny: -11 lat -włosy czerwone jak ogień, zaplecione w dwa warkocze -drobna, blada, chuda i piegowata twarz -szerokie usta -spiczasty i wystający podbródek -wielkie oczy pełne życia -szerokie czoło -ubierała się w skromne sukienki   Cechy charakteru: -wrażliwa, uczuciowa -przewrażliwiona na punkcie swego wygłądu( kłutnia z gilbertem) -energiczna -miała bują wyobrażnię -szczera, mądra -uparcie broniła swych przekonań(sprzeczka z p.linde) -dzielna, zręczna, odważna -bardzo dużo mówiła(gadatliwa) -chętna do pracy, pojętna, posłuszna -często wpadała w zadumę, co mogło być jej wadą -oczarowywała ludzi swym sposobem bycia -lubiła dzieci(została nauczycielką) -wierna przyjaciółka diany -opiekuńcza , skromna -honorowa(zabawy w wyzywanki) -optymistycznie nastawiona do życia -bardzo dobra, wzorowa uczennica -pamiętliwa -kochała Marylę i Mateusza(dla dobra maryli zrezygnowała ze stupendium)   WOLAŁAM TAK NAPISAĆ BO MUWIŁAŚ ŻE POTSZEBUJESZ INFORMACJI !!!