Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzgórze. Mimo wielu obaw dziewczynki zostaje zaadoptowana przez stare rodzeństwo Marylę i Mateusza.
Panna Shirley jest chudą i ognistowłosą dziewczynką o trójkątnej twarzy. Miała na twarzy liczne piegi, ładny nos i wielkie szare oczy. Chociaż nie była najpiękniejsza i sama o tym wiedziała, pani Linde zraniła ją mówiąc, że jest brzydka. W tej chwili wybuchowy charakter dziewczynki ujawnił się i przysporzył jej kłopotów. Nie tylko w tej jednej chwili, ale także przy sprzeczce z Gilbertem, choć wtedy kara była surowsza niż za pierwszym razem. Mimo jej wybuchowości miała jeszcze inne cechy pozytywne i negatywne. Na przykład jedną z nich była skłonność do wyobrażania sobie rozmaitych rzeczy. Jej wyobraźnia wpływała na nią korzystnie np., kiedy podnosiła ją na duchu, ale i niemądra, kiedy wyobraziła sobie las duchów. Wyobraźnia Ani zostawia wiele do myślenia.
Następną cechą dziewczynki jest jej gadatliwość. Przez nią Anie mogła nabawić się wielu przykrości, ale na szczęście taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Sierotka była także przyjacielska, porywcza, samodzielna, wrażliwa, ambitna, wytrwała, uparta i pamiętliwa. Te cechy pozwoliły jej odzyskać przyjaciółkę, zdobyć wiele sympatii, osiągnąć wysoki stopień w nauce, nasłuchać się wielu komplementów, ale i żyć w nienawiści do Gilberta i zrobić na niektórych złe pierwsze wrażenie.
Z wiekiem Ania stawała się coraz bardziej uważna i mniej gadatliwa. W jej wyglądem zaszły zmiany, jej stroje stały się bardziej wystawne i (na co zwróciła uwagę Maryla) nie zawracała sobie głowy pisaniem powieści.
Pokazał swoje poświęcenie, gdy zrezygnowała ze stypendium po śmierci Mateusza, aby pomagać Maryli i zatrzymać Zielone Wzgórze. Poświęciła wykształcenie i marzenia. Następnie pogodziła się z Gilbertem, a to było wielkie wydarzenie.
Uważam, że Ania Shirley jest postacią bardzo miłą i fascynującą. Każdy powinien poznać historię tej niezwykłej dziewczynki. Mam nadzieję, że zdołam przeczytać dalsze jej przygody.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już sz...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...