Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już szesnastoletnią panienką.
Ania była sierotą i trafiła na Zielone Wzgórze przez przypadek. Państwo Maryla i Mateusz Cuthbert chcieli zaopiekować się chłopcem, a dostali dziewczynkę. Ania przyjechała do nich z sierocińca w Hopetown i kiedy zobaczyła Zielone Wzgórze wiedziała, że będzie to jej ukochany dom. Dziewczynka dostała pokoik na wschodniej facjatce i niebawem poznała Dianę, która szybko okazała się „przyjaciółką od serca”.
W wieku jedenastu
Podobna praca 75% Charakterystyka Ani Shirley.
lat Ania była małą, rudowłosą i piegowatą dziewczynką .Włosy nosiła zwykle splecione w dwa warkocze. Miała wielkie szarozielone oczy, kształtny nos i piękne usta oraz lekko spiczasty podbródek. Wiele osób śmiało się z jej wyglądu, ale tak naprawdę wszyscy zazdrościli jej dość oryginalnego koloru włosów.
Dziewczynka ubierała się w niemodne i skromne sukienki, które najczęściej uszyte były z drogietu, bez zbędnych, zdaniem Maryli, koronek i bufiastych rękawów.
Ania była bardzo gadatliwa, inteligentna i wrażliwa. Piękno natury, z którym obcowała każdego dnia na Zielonym Wzgórzu emocjonalnie ją rozwijało. Miała bujną wyobraźnię, co niejednokrotnie przysparzało jej kłopotów. Bywały też chwile braku poczucia własnej wartości i wtedy, dzięki wyobraźni Ania widziała świat w lepszych barwach. Każdej rzeczy, którą pokochała nadawała swoje nazwy.
Była uzdolniona literacko, używała „wielkich” słów, które w ustach małej dziewczynki brzmiały śmiesznie. Ania często kierowała się uczuciami. Zawsze mówiła prawdę, była impulsywna. Lubiła pomagać Maryli w pracach domowych, chociaż nie zawsze się to dobrze kończyło.
W szkole była lubiana przez koleżanki i kolegów, choć zdarzały się też różne perypetie, np. z przezwiskiem „Marchewka”. Była bardzo ambitną uczennicą i zawsze chciała mieć najlepsze wyniki w klasie. W związku z tym w szkole podstawowej i seminarium rywalizowała z jednym z lepszych uczniów – Gilbertem.
W wieku szesnastu lat dziewczyna wyglądała zupełnie inaczej. Włosy nie wydawały się tak rude jak dawniej, miały kasztanowy odcień. Oczy pozostały takie same,duże i śliczne. Nie zmienił się jej nos i usta. Była szczupłą dziewczyną o smukłej sylwetce. Miała piękną cerę. Na jej twarzy nie było już tylu piegów, a te które zostały były mniej widoczne. Ania ubierała się modnie i gustownie. Prezentowała się jak młoda, szykowna dama.
Ania pracowała nad swoim charakterem i z biegiem czasu nauczyła się panować nad swoimi emocjami. Bardzo zależało jej na tym, aby Maryla i Mateusz nie musieli się za nią wstydzić. Była rozsądną, elokwentną i pracowitą osobą. Miała wiele marzeń, ale umiała zrezygnować z niektórych, bo bardzo kochała Zielone Wzgórza i swoją rodzinę. Była pilną dziewczyną .Lubiła i chciała się uczyć. Kochała marzyć tak jak dawniej, lecz nie opowiadała o tym. Uzdolnienie literackie nie minęło, bardzo lubiła pisać. Była śmiała, zdolna i pogodna. Zawsze dążyła do celu, nigdy się nie poddawała.
Ania to pozytywna bohaterka . Nie miała łatwego dzieciństwa, a mimo to umiała wykorzystać szansę, którą dał jej los. Dzięki swojej otwartości , dobroci i spontaniczności sprawiła,
że Maryla i Mateusz bardzo ją pokochali i byli z niej dumni.
Urzekła mnie swoją fantazją i bogatą wyobraźnią. Umiała sobie poradzić w każdej sytuacji. Czasami zachowywała się jak dorosła osoba, np. wtedy, gdy uratowała życie małej Minnie May. Zawsze była dobrą przyjaciółką i starała się pomagać innym. Nigdy nie kłamała i chciała jak najlepiej dla swoich bliskich. Była uczciwa i wesoła. Potrafiła zjednać sobie ludzi.
Ania zdobyła moją sympatię i myślę, że jest wzorem do naśladowania. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzg...