Ile winogron mozna kupic za 12 zł ( 6,40 kosztuje 1kg)

Ile winogron mozna kupic za 12 zł ( 6,40 kosztuje 1kg)
Odpowiedź

1 kg - 6,40 zł x kg -12 zł x= 12*1/6,40 = 1, 875 kg.

6,40 zł--------- 1 kg 12 zł------------x kg x=12/6,40  x= jak sb podzielisz to masz odpowiedź :*

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ile winogrin mozna kupic za 20 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 12,58 zł ?    Prosze  szybko...!!!

Ile winogrin mozna kupic za 20 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 12,58 zł ?    Prosze  szybko...!!!...

Matematyka

Ile winogrin mozna kupic za 12 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 6.40 zł ?    Prosze  szybko...!!!

Ile winogrin mozna kupic za 12 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 6.40 zł ?    Prosze  szybko...!!!...

Matematyka

1.ile zapłacisz za 1kg 50g gruszek jeżeli 1 kg kosztuje 5,40zł 2.ile winogron można kupić za 15zł jeżeli 1 kg kosztuje 12,50zł z obliczeniami proszę plis na jutro potrzebuje z góry dziękuję

1.ile zapłacisz za 1kg 50g gruszek jeżeli 1 kg kosztuje 5,40zł 2.ile winogron można kupić za 15zł jeżeli 1 kg kosztuje 12,50zł z obliczeniami proszę plis na jutro potrzebuje z góry dziękuję...

Matematyka

ile winogron można kupić za 20 zł jeśli 1kg winogron kosztuje 12,50

ile winogron można kupić za 20 zł jeśli 1kg winogron kosztuje 12,50...