ile winogron można kupić za 20 zł jeśli 1kg winogron kosztuje 12,50
ile winogron można kupić za 20 zł jeśli 1kg winogron kosztuje 12,50
12,5 x 1,6 = 20 20 : 1,6 = 12,5 Odp:Za 20 złotych można kupić 1,6 kg winogron.
Hej! Obliczyłam,i teraz napisze działanie: * to jest razy<3 20:1,6=12,5 12,5*1,6=20 Odpowiedz:Można kupić za 20zł 1,6kg winogron. Pozdrawiam!