1.ile zapłacisz za 1kg 50g gruszek jeżeli 1 kg kosztuje 5,40zł 2.ile winogron można kupić za 15zł jeżeli 1 kg kosztuje 12,50zł z obliczeniami proszę plis na jutro potrzebuje z góry dziękuję

1.ile zapłacisz za 1kg 50g gruszek jeżeli 1 kg kosztuje 5,40zł 2.ile winogron można kupić za 15zł jeżeli 1 kg kosztuje 12,50zł z obliczeniami proszę plis na jutro potrzebuje z góry dziękuję
Odpowiedź

1.  1050g=x 1000g=5,40 1000x=10,50*5,40 1000x=5670 /:1000 x=5,67zł za 1kg 2.        x=15zł 1000g=12,50zł 12,50x=15000g/:12,50 x=1200g= 1,2kg

Dodaj swoją odpowiedź