Ile winogrin mozna kupic za 12 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 6.40 zł ?    Prosze  szybko...!!!

Ile winogrin mozna kupic za 12 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 6.40 zł ?    Prosze  szybko...!!!
Odpowiedź

1,87 kg :)  Wystarczy podzielić

12 : 6,4 = 1,875  za 12 zł można kupić 1,87 kg winogron

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ile winogrin mozna kupic za 20 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 12,58 zł ?    Prosze  szybko...!!!

Ile winogrin mozna kupic za 20 zł, jeśli 1kg winogron kosztuje 12,58 zł ?    Prosze  szybko...!!!...