Opis przeżyć

Przez ostatnich kilka dni nieustannie się uczyłem. Fizyka jest dla mnie trudnym przedmiotem, a moje oceny z tego przedmiotu nie były do tej pory zadowalające. Bardzo zależało mi na dobrym stopniu.
W dniu klasówki przyszłem do szkoły bardzo zdenerwowany. Przed samą fizyką poczułem strach. Trzęsły mi się ręce i nie potrafiłem zebrać myśli. Próbowałem po raz kolejny powtórzyć wszystkie zagadnienia obejmujące sprawdzian, lecz przerażenie sprawiało, że czułam głęboką pustkę w głowie. Nagle usłyszałem dzwonek na lekcję-przyszedł także nasz nauczyciel. Odczuwałam lęk przed wejściem do klasy. Siadając w ławce usłyszałam bicie własnego serca. Rozpakowując swoje rzeczy zobaczyłem, że trzęsą mi się ręce. W panice przepisywałam polecenia na kartkę i próbowałam je rozwiązać. Pytania dotyczące definicji nie sprawiły mi najmniejszych trudności. Po napisaniu ich poczułem się pewniej, jednak ten stan nie trwał długo. Teraz czekały mnie zadania obliczeniowe,
w których najczęściej popełniałam błędy. Ogarnęła mnie bezsilność. Ze strachu nie byłam w stanie obliczyć najprostszego równania. W czasie, w którym myślałam nad rozwiązaniem rachunku usłyszałam dzwonek i musiałaem oddać kartkę. Miałam bardzo złe przeczucia, co do mojej pracy.
Po wyjściu z klasy poczułem się znacznie lepiej. Powoli uspokajałam się, a mój wcześniej przyspieszony oddech wracał do normy. Zapominałam o przeżytym stresie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać opis przeżyć?

Opis przeżyć zawiera:
- przyczyny przeżyć,
- uczucia towarzyszące przeżyciom i zmianom,
- charakteryzują przejawy zewnętrzne tych przeżyć (zmiany w wyglądzie, zachowanie)
- opis stanów psychicznych.

Uczucia pozna...

Język angielski

Opis przeżyć: Temat do wyboru ! 1.Piszemy sprawdzian, jestem nie przygotowany ale mam ściągi. 2.Nauczycielka wywołuje mnie do odpowiedzi, a ja mam już ocenę 3.Umówiłem się na randkę z najprzystojniejszą dziewczyną w szkole. Proszę żeby opis przeżyć b

Opis przeżyć: Temat do wyboru ! 1.Piszemy sprawdzian, jestem nie przygotowany ale mam ściągi. 2.Nauczycielka wywołuje mnie do odpowiedzi, a ja mam już ocenę 3.Umówiłem się na randkę z najprzystojniejszą dziewczyną w szkole. Proszę...

Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych?

Opis przeżyć wewnętrznych

Opis przeżyć wewnętrznych to po prostu opis uczuć, doznań, emocji.

Uczucia towarzyszą nam przez całe życie, niemal w każdej chwili, nie są stałe, są zmienne, często doznajemy mieszanych ucz...

Język polski

Jak napisać opis przeżyć wewnętrznych.

Opis przeżyć wewnętrznych.

Mianem przeżycia wewnętrznego określa się przejściowy stan emocjonalny wywołany przez jakieś okoliczności, bodźce zewnętrzne. Opis przeżycia zawiera więc elementy opowiadania, nazwy uczuć oraz pr...

Język polski

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Byłam w Muzeum w Oświęcimiu - opis przeżyć wewnętrznych

Zwiedzając muzeum w Oświęcimiu widzimy opustoszałe wieże wartownicze, tabliczki z napisem "Halt" przypominające, że ogrodzenie z drutów kolczastych było kied...

Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika.

Opis przeżyć wewnętrznych Latarnika
Latarnik to tytułowy bohater noweli Henryka Sienkiewicza. Jest on już mężczyzną w podeszłym wieku lecz nadal pełnym sił. Przez całe swe tułacze życie marzył o bezpiecznym porcie, do którego mó...