Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.

Ania Shirley - urodzona w Nowej Szkocji. była córką Berty i Waletra Shirley. Niestety, rodzice zmarli, gdy dziewczynka miała zaledwie trzy miesiące. Od tej pory była zawsze pod opieką obcych i niechętnych jej ludzi. W zamian za dach nad głową i skromne utrzymani musiała bardzo ciężko pracować. Gdy zaczynamy ją poznawać ma ok. 11 lat. Jest ona bardzo szczupłą i drobną dziewczynką. Ma piękne, ogromne, szarozielone oczy,
zgrabny piegowaty nos i niesamowite rude, grube warkocze. Ubrana była w bardzo brzydką suknię, a na głowie miała skromny kapelusz.
Ania nareszcie znalazła rodzinę, w której czuła się bezpiecznie. Otaczały ją miłość i ciepło. Ania może stać się wzorem do naśladowania dla każdego dziecka. Uczy, jak kochać ludzi i cieszyć się urodą życia. Jest zawsze sobą, nie pozwala innym narzucać sobie zdania, kiedy wie, że
prawda jest po jej stronie. Tak na przykład było w przypadku incydentu z panią Małgorzatą Linde. Ta kobieta bardzo zraniła Anię. Ania jest wierną przyjaciółką, dzieli się Dianą wszystkim, co ma. dziewczynka jest mądra, ładna i zawsze podejmuje właściwe decyzje.
Gdy młodsza siostrzyczka Diany zachorowała, to dzięki wiedzy i doświadczeniu Ani uratowano dziecku życie. Ania ma umiłowanie do
wszystkiego, co piękne. Zachwyca się ładem i urodą przyrody. To właśnie sprawia, że czujesmak życia i potrafi się nim bezustannie
cieszyć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza

Ania była bardzo miła inteligentną osobą, miała bardzo bujną wyobraźnię, która często przynosiła jej kłopoty. Zawsze chętnie pomagała innym ludziom, pilnie się uczyła i starała się...

Język polski

charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza! jak mam opisać słowo impulsywna...? Cechy usposobienia Ani: przykład! -gadatliwa-zawsze za dużo mówiła a jak mam napisać o impulsywności? tak króciutko! na jutro!

charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza! jak mam opisać słowo impulsywna...? Cechy usposobienia Ani: przykład! -gadatliwa-zawsze za dużo mówiła a jak mam napisać o impulsywności? tak króciutko! na jutro!...

Język polski

charakterystyka Ani z zielonego wzgórza plisss na jutro ;D

charakterystyka Ani z zielonego wzgórza plisss na jutro ;D...

Język polski

Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3

Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3...

Język polski

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Szybka mam na jutro daje naj !!

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Szybka mam na jutro daje naj !!...

Język polski

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza na jutro plis

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza na jutro plis...