Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3

Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3
Odpowiedź

1 glowna bohaterka to ania Shirley 2rudo wlosa piegowata i wysoka dziewczynka 3 odwazna 4 super bohaterka

Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza”.  Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą. Trafiała do różnych ludzi. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać. Prawdziwą miłość i opiekę znalazła dopiero w domu Mateusza i Maryli Cuthbertów. W chwili, gdy ją poznajemy, ma około jedenastu lat. Była dość wysoka i bardzo szczupła. Na ramiona opadały jej dwa grube, czerwone jak ogień warkocze. Oczy Ani były duże, szarozielone, pełne życia i inteligencji. Usta szerokie i pełne słodyczy. Należała do dziewcząt bardzo inteligentnych i zdolnych. Główna bohaterka była wielką marzycielką, widzącą świat w najpiękniejszych barwach. W krainie marzeń czuła się jak u siebie w domu. Gdy tam zawitała zapominała o całym świecie. Pewnie, dlatego też, uważana była za roztrzepaną. Była ciekawa świata, próbowała pisać wiersze i opowiadania. Ania bardzo kochała przyrodę. Drzewom i jeziorom nadawała imiona. Dziewczynka niewątpliwie była obdarzona talentem literackim i aktorskim. Wrażliwość i ambicja, te cechy najbardziej dominowały u Ani. Zawsze miała coś do powiedzenia i lubiła używać efektownych wyrażeń. W głębi duszy była jednak dobra i uczynna. Szybko naprawiała swe błędy, chociaż czasem ciężko było jej się do niej przyznać. Ania często podkreślała, że jest brzydka osobą.. Bardzo cierpiała, gdy ktoś poruszył temat jej wyglądu zewnętrznego. Potrafiła być posłuszna i zdyscyplinowana, gdy wymagała tego sytuacja. W wieku młodzieńczym wyróżniała się zgrabną i pełną wdzięku sylwetką. Włosy jej ściemniały, stały się kasztanowe. W dzieciństwie zmuszona była nosić szare, brzydkie sukienki, które nie przysparzały jej urody. Potem ubierała się bardzo gustownie. Jej życiowym celem było osiągnie dobrych wyników w nauce. Szczerze pokochała Marylę i bardzo ją szanowała. Uwielbiała Mateusza, w którym czuła pokrewną duszę. Pragnęła szczerze odwdzięczyć się im za okazywaną dobroć. Dlatego też starała się im zawsze pomagać i dostarczać powodów do dumy. Pozostawała zawsze wierna swej przyjaciółce Dianie. Obdarzała ją bezgranicznym zaufaniem i serdecznością. Moim zdaniem Ania była postacią pozytywną. Swoją osobą udowodniła, że nie ważne jest jak wyglądamy z zewnątrz, liczy się to, co nosimy w sercu. 

Dodaj swoją odpowiedź