Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza

Ania była bardzo miła inteligentną osobą, miała bardzo bujną wyobraźnię, która często przynosiła jej kłopoty. Zawsze chętnie pomagała innym ludziom, pilnie się uczyła i starała się być najlepsza. Czasem była też gadatliwa i denerwująca, zawsze marzyła o bufiastych rękawach i okazywała to nazbyt często. Ania odznaczała się również impulsywnością, kiedy zaczynała mówić nie zważała na konsekwencje, które ta paplanina przyniesie… Miała wiele różnych przygód, razem z Dianą wymyślała wiele nazw dla swoich ulubionych miejsc, dzięki swojej ogromnej wyobraźni. Ania była również odważna, bo przecież nie każdy miał by odwagę przejść po dachu. Miała bardzo trudne dzieciństwo, co widać po jej zachowaniu. Lubiła sobie wyobrażać, że jest kimś innym, inaczej żyje i ma wymyślone przez nią przyjaciółki. Bardzo ładnie recytowała, i grała różne role, ale przede wszystkim, wyobraźnia pozwalała jej pisać masę poetyckich utworów. Często jednak wyobraźnia wpędzała ją w tarapaty, podczas takich rozmyślań zapominała wsypać mąki do ciasta itp. Była też bardzo stanowcza, a nawet uparta, doznała upokorzenia przez pewnego chłopca i potem z dumy i pewnego postanowienia nie odzywała się w ogóle do niego i nie zwracała uwagi na jego próby przeprosin.
Na początku swojego pobytu na Zielonym Wzgórzu Ania byłą brzydką, piegowatą, rudowłosą dziewczynką. Miała oczy, które zmieniały się to zielonego w szary, to z szarego w zielony. Wyglądała mizernie, choć o tym wiedziała, zdenerwowała się strasznie, gdy usłyszała o tym z ust pani Linde. Była okropnie chuda i blada, miała splecione w dwa warkocze ognisto-rude włosy i szerokie usta. Wygląd bardzo przeszkadzał Ani, nawet na tyle by odkupić od nieznajomego tubkę farby do włosów, która zabarwiła jej włosy na zielono. Nosiła proste i niezbyt ładne sukienki, szyte przez Marylę. Ale z brzydkiego kaczątka wyrósł piękny łabędź!
Włosy zmieniły kolor z czerwonego w kasztanowe, uzyskała piękną figurę, twarz uzyskała jasną, nie bladą. Przybyło jej również parę rumieńców!
Chociaż wypiękniała, nic z jej inteligencji nie ubyło.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza! jak mam opisać słowo impulsywna...? Cechy usposobienia Ani: przykład! -gadatliwa-zawsze za dużo mówiła a jak mam napisać o impulsywności? tak króciutko! na jutro!

charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza! jak mam opisać słowo impulsywna...? Cechy usposobienia Ani: przykład! -gadatliwa-zawsze za dużo mówiła a jak mam napisać o impulsywności? tak króciutko! na jutro!...

Język polski

charakterystyka Ani z zielonego wzgórza plisss na jutro ;D

charakterystyka Ani z zielonego wzgórza plisss na jutro ;D...

Język polski

Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3

Charakterystyka ,,Ani z Zielonego Wzgórza' 1. głowna bohaterka 2. wygląd 3. cechy charakteru 4. nasza ocena PLS na taraz! daje naj <3...

Język polski

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Szybka mam na jutro daje naj !!

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Szybka mam na jutro daje naj !!...

Język polski

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza na jutro plis

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza na jutro plis...