Można to wytłumaczyć chociażby w taki sposób, iż osoby w wieku 60+ lat muszą pracować my zasłużyć sobie na emeryturę. Z kolei osoby młode nie mają miejsc pracy, ponieważ są one zajęte przez osoby starsze.
Osoby w wieku 25-34 lat często są osobami po studiach, bez doświadczenia. Pracodawcy natomiast zwracają uwagę na doświadczenie - często osoby w tym wieku zaczynają studia magisterskie bądź kończą zaczęte kursy. Podniesienie wieku emerytalnego za czasów rządu Donalda Tuska skutkuje właśnie obniżeniem bezrobocia osób w wieku 60+ - są to osoby doświadczone, które cenią swoje stanowiska. Lepiej jest zatrudnić osobą nieco starszą, lecz z niezastąpionym zatrudnieniem niż osobę tuż po studiach, bez doświadczenia pracy w grupie i w zawodzie. Osoby starsze nie ustępują więc miejsca młodym, którym ciężko odnaleźć się w nowej sytuacji.
Polityka społeczna i kwesie społeczne - zagadnienia
I.
WPROWADZENIE DO POLITYKI SPOŁECZNEJ
Źródłem polityk społecznej są kwestie społeczne (np. w XIX wieku wystąpiła kwestia robotnicza, lecz mogą być też również kwestie płac, ochrony zdrowia, edukacyjne i dochodowe). Nie ...
System płac w Polsce.
PŁACA,
Kategoria ekon.-prawna, oznaczająca wszystkie należności za pracę przysługujące pracownikowi zatrudnionemu w zakładzie pracy na podstawie stosunku pracy; nie należą do płacy dochody z pracy uzyskiwane na podstawie innych u...
Reforma ochrony zdrowia w Polsce, postanowienia, założenia, realizacja.
Na podstawie ustawy o powszechnym ubezpieczeniu społecznym od dnia 01.01.1999 r. wprowadzana jest w Polsce reforma służby zdrowia.
Aby przedstawić jej założenia posłużę się zapisem z II Konferencji Szkoleniowej z dnia 16 listopada 1998...
Matura ustna (pytania z zakresu człowiek a władza publiczna oraz ochrona praw człowieka) - bardzo szczegółowo
3. Proces formowania się praw człowieka: pierwsze dokumenty dotyczące praw człowieka:
· korzenie praw człowieka sięgają zamierzchłych czasów np.:
- dziedzictwo duchowe religii Mojżesza i proroków Izraela
- uniwersalizm c...