Kilogram masła kosztuje 17,80 zł. Ile kosztuje 65 dag masła? Ile kosztuje 40 g masła? Ile kosztuje 4 kg masła?

Kilogram masła kosztuje 17,80 zł. Ile kosztuje 65 dag masła? Ile kosztuje 40 g masła? Ile kosztuje 4 kg masła?
Odpowiedź

65dag 11.57 zł 40g 0.71zł 4kg 71.20zł

17,80x4=71,2   4kg17,80/20=0,89  0,89x13=11,57 65dag0,89x8=7,12 40dag

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. Kilogram sera kosztuje 24zł 40gr. Ile kosztuje 10 kg. tego sera, a ile 10 dag. ? 2. Ile dekagramów waży kostka masła? Ile to kilogramów? Ile kostek waży razem 1 kg.?

1. Kilogram sera kosztuje 24zł 40gr. Ile kosztuje 10 kg. tego sera, a ile 10 dag. ? 2. Ile dekagramów waży kostka masła? Ile to kilogramów? Ile kostek waży razem 1 kg.?...

Matematyka

zad.1 Kilogram sera żółtego kosztuje 4zł 40 gr .Ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag ? zad2. Ile dekagramów waży kostka masła .Ile to kilogramów ?Ile to ostek waży razem 1 kg daj naj i kom na jutrooo błagammm # pomóżcie

zad.1 Kilogram sera żółtego kosztuje 4zł 40 gr .Ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag ? zad2. Ile dekagramów waży kostka masła .Ile to kilogramów ?Ile to ostek waży razem 1 kg daj naj i kom na jutrooo błagammm # pomóżcie...

Matematyka

Kilogram masła kosztuje 24 zł. Ile zapłacimy za 1) 40 dag 2) 12 g 3)15 dag 4) 0,25 kg 5) 0,8 kg

Kilogram masła kosztuje 24 zł. Ile zapłacimy za 1) 40 dag 2) 12 g 3)15 dag 4) 0,25 kg 5) 0,8 kg...

Matematyka

1.Kilogram sera żółtego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera, a ile 10 dag? 2.ILe dekagramów waży kostka masła ? Ile to kilogramów ? Ile kostek waży razem 1 Kilogram? PS kostka masła waży 200 gram

1.Kilogram sera żółtego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera, a ile 10 dag? 2.ILe dekagramów waży kostka masła ? Ile to kilogramów ? Ile kostek waży razem 1 Kilogram? PS kostka masła waży 200 gram...

Matematyka

1 kilogram sera żótego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag zadanie2 ile dekagramów wazy kostka masła? ile to kilogramów ile kostek 1 kg razem

1 kilogram sera żótego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag zadanie2 ile dekagramów wazy kostka masła? ile to kilogramów ile kostek 1 kg razem...