1 kilogram sera żótego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag zadanie2 ile dekagramów wazy kostka masła? ile to kilogramów ile kostek 1 kg razem

1 kilogram sera żótego kosztuje 24 zł 40 gr ile kosztuje 10 kg tego sera a ile 10 dag zadanie2 ile dekagramów wazy kostka masła? ile to kilogramów ile kostek 1 kg razem
Odpowiedź

Zad 1 24 zł 40 gr * 10kg =  244 zł 24zł 40 gr : 10 =  2 zł 44 gr Zad 2 100g = 0.1 kg 1kg = 1000g 1kg : 100g = 10 kostek masła Proszę :)

1. x - cena kilograma sera x = 24,40zł 10x = 24, 40zł * 10 10x = 244zł 10dag = 0,1kg 0,1x = 24,40zł/10 0,1x = 2,44zł Odp. 10 kg tego sera kosztuje 244zł, a 10 dag 2,44zł 2. kostka masła zazwyczaj waży 250g 250g = 0,25kg Odp. Jest to 0,25 kg i 0,25 kostki kilogramowej

Dodaj swoją odpowiedź