1. Kilogram sera kosztuje 24zł 40gr. Ile kosztuje 10 kg. tego sera, a ile 10 dag. ? 2. Ile dekagramów waży kostka masła? Ile to kilogramów? Ile kostek waży razem 1 kg.?

1. Kilogram sera kosztuje 24zł 40gr. Ile kosztuje 10 kg. tego sera, a ile 10 dag. ? 2. Ile dekagramów waży kostka masła? Ile to kilogramów? Ile kostek waży razem 1 kg.?
Odpowiedź

Zad1. 24.40x10=244 Odp. 1 kg sera kosztuje 244zł a 10 dag=2.44 ) 24.40:10=2.44

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zad.1  Kilogram Sera żółtego kosztuje 24zł 40gr.  Ile Kosztuje 10kg tego sera ,a ile 10 dag?? Zad.2  ile dekagramów waży kostka masła?  ile to kilogramów?  ile kostek waży razem 1kg?                                                    Masło- 200g

Zad.1  Kilogram Sera żółtego kosztuje 24zł 40gr.  Ile Kosztuje 10kg tego sera ,a ile 10 dag?? Zad.2  ile dekagramów waży kostka masła?  ile to kilogramów?  ile kostek waży razem 1kg?                                   ...