Kilogram masła kosztuje 24 zł. Ile zapłacimy za 1) 40 dag 2) 12 g 3)15 dag 4) 0,25 kg 5) 0,8 kg

Kilogram masła kosztuje 24 zł. Ile zapłacimy za 1) 40 dag 2) 12 g 3)15 dag 4) 0,25 kg 5) 0,8 kg
Odpowiedź

1kg masla-24zl 0,4kg:1=0,4*24zl=9,6zl 0,012kg:1=0,012*24=0,29zl 0,15kg:1=0,15*24zl=3,6zl 0,25kg:1=0,25*24zl=6zl 0,8kg:1=0,8*24zl=19,2zl

1=9,60 2=2,88 3=3,60 4=6,00 5=19,20

Dodaj swoją odpowiedź