Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 24,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80 zł/kg . ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20 zł czy 20 zł wystarczyłoby , gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 24,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80 zł/kg . ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20 zł czy 20 zł wystarczyłoby , gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej
Odpowiedź

0,45*24,4=10,98 - cena za wędlinę 1,3*10,8=14,04 - cena za ser razem 25,02 Poknociłas dane;)

24,40:100=0,244 45x24,40=10,98 10,80:100=0,108 130x0,108=14,04 Razem 25,02 nic jej nie wydadzą będzie musiała dopłacić

0,45*24,40=10,98 1,3*10,80=14,04 10,98+14,04=25,02zł odp: gosia nie otzymała reszty brakło jej 5 zł 2 gr 20zł nie wystarczyło by gdzyby kupiła więcej wędliny bo i tak jej brakło no ale jeszce można to policzyć więc wędlliny bedzie 0,6kg 0,6*24,40=14,64 1,3*10,80=14,04 14,64+14,04=28,68zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80 zł/kg. Ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80 zł/kg. Ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?...

Matematyka

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?...

Matematyka

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3kg sera po 10,80 zl/kg . Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł ? Czy 20 zł wystarczyłoby gdyby kupiła 0,15 kg wędliny więcej ?

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3kg sera po 10,80 zl/kg . Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł ? Czy 20 zł wystarczyłoby gdyby kupiła 0,15 kg wędliny więcej ?...

Matematyka

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg. Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła 0 0,15 kg wędliny więcej

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg. Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła 0 0,15 kg wędliny więcej...

Matematyka

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędl...