1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?
Odpowiedź

1.1.5 KG*4.20 ZŁ=6,30 ZŁ ODP.:SZYMEK ZAPŁACIŁ ZA 1,5 KG WINOGRON 6,30 ZŁ. 2.wędliny:0,45 kg*12,40 zł=5,58 zł ser:1,3 kg*10,80 zł=14,04 zł razem:5,58 zł+14,04 zł=19,62 zł reszta:20,00 zł-19,62 zł=00,38 zł ODP.:Zostanie jej 00,38 zł reszty. 12,40 zł*0,15 kg=1,86 zł ODP.:Nie wystarczy jej pieniędzy,aby kupić jeszcze 0,15 kg wędliny.Żeby kupić tą wędlinę zabrakło jej 1,48 zł. MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM!!:)

Dodaj swoją odpowiedź