Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3kg sera po 10,80 zl/kg . Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł ? Czy 20 zł wystarczyłoby gdyby kupiła 0,15 kg wędliny więcej ?

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3kg sera po 10,80 zl/kg . Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł ? Czy 20 zł wystarczyłoby gdyby kupiła 0,15 kg wędliny więcej ?
Odpowiedź

[latex]0,45kg*12,40frac{zl}{kg}=5,58zl\ 1,3kg*10,80frac{zl}{kg}=14,04zl\ 20zl-(5,58zl+14,04zl)=0,38zl\ 0,15kg*12,40frac{zl}{kg}=1,86zl\ 1,86 > 0,38[/latex] Otrzymała 38gr. Nie starczyłoby jej na dodatkową wędlinę.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędl...