Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?
Odpowiedź

0,45*12,40=5,58[zl]-wedlina 1,3*10,80=14,04[zl]-ser 5,58+14,04=19,62[zl]   20-(5,58+14,04)=20-19,62=0,38[zl] - reszta   0,60*12,40=7,44 - tyle by wyszło, gdyby kupiła p 0,15kd wedliny wiecej 14,04+7,44=21,48[zl] - tyle by zapłaciła (czyli nie starczyłoby jej 20zł)    

0,45kg x 12,4zl/kg = 5,58zl - wedlina 1,3kg x 10,8zl/kg = 14,04zl - ser 20zl - (5,58zl + 14,04zl) = 20zl - 19,62zl = 38gr   0,45kg + 0,15kg = 0,6kg 0,6kg x 12,4zl/kg = 7,44zl  - wedlina   7,44zl + 14,04zl = 21,48zl   -   czyli nie starczyloby kasy na 0,15kg wedliny wiecej 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędl...