zwroty miłosne

zwroty miłosne
Odpowiedź

1.Czy twój ojciec był złodziejem? Pewnie tak. Musiał skraść gwiazdy z nieba i włożyć je w twoje oczy. 2. Jestem nowy w tym mieście, zgubiłem się, błądzę, wracam, ale i tak wszystkie drogi prowadzą do ciebie. 3. Musisz być zmęczona, bo cały dzień biegałaś w moich myślach. 4.Czy taka gwiazda często schodzi z nieba, by pobyć chwilę w takim miejscu? 5. Jesteś aniołem, którego uśmiech powoduje, że chce mi się żyć. 6. Jedyne, czego nie powiedziały mi twoje oczy, to twoje imię. 7. Musisz być Jamajką, ponieważ Jamajki doprowadzają mnie do szaleństwa. 8. Co taka seksowna kobieta robi w moich brudnych myślach? 9. Widzisz tam mojego przyjaciela? On chce wiedzieć, czy myślisz, że jestem słodki. 10.Może nie jestem najlepiej wyglądającym facetem, ale marzę, by spędzić z tobą tę chwilę.

W napisaniu naprawdę ciekawego miłosnego wyznania pomóc mogą wspomnienia Waszych najwspanialszych chwil spędzonych razem. Pomyśl więc o szczęściu jakie niesie bycie z nią/nim. Odpowiedz sobie na pytania: - jaka jest najbardziej romantyczna rzecz, którą ona/on zrobił dla ciebie? - co cię ujmuje w niej/nim?, co widzisz w nim/niej czego sam nie dostrzega? - co jest jego/jej największą zaletą? - kiedy poczułeś/poczułaś że to właśnie miłość? - jakie jest najmilsze wspomnienie dotyczące waszego związku? - co się zmieniło w twoim życiu odkąd jesteś z ukochaną osobą? - co sprawia, że czujesz się w jej/jego otoczeniu wyjątkowo?

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Antyk, barok i odrodzenie

Antyk XIX wiek pne do V wieku naszej ery.
Babilon: 2000 pne, "Gilgameusz i Eunmalisz"
Grecja:
1. epika - Homer, rapsodowie, oidowie- śpiewacy
2. liryka - Symonides, Tyrtejos, Safona, Tespis
3. dramat - Ajschylos, Sofokles, ...

Język polski

Ars epistolandi, czyli o sztuce pisania listów.

Sztukę pisania listów zgodnie z obyczajami panującymi w danej epoce nazywa się epistolografią. To również dział piśmiennictwa zajmujący się listami i ich zbiorami, oraz utworami literackimi pisanymi w formie listów. Epistolografia zajmuj...

Język polski

Renesans - opis epoki.

Odrodzenie 1506 - 1622 - epoka odkryć
Przyczyny odrodzenia:
• wyprawy krzyżowe
• odkrycie Ameryki
• teoria Kopernika
• wynalezienie druku
skutki odkryć:
• wzbogacenie się miast na szlakach handlowych (Wenecj...

Język polski

Powieść historyczna w pozytywimie

W każdej epoce zachodziły pewne ważne zmiany w literaturze. Pozytywiści traktowali literaturę głównie jako sztukę użytkową. Najbardziej interesowały ich formy epickie, co wiązało się z ich walorami poznawczymi (mogły prezentować szer...

Język polski

Zachwyt, irytacja, znużenie... Przedstaw i uzasadnij Twój stosunek do wybranych lektur szkolnych

Czy lektury szkolne muszą być nudne i nieciekawe? A może są takie, w których zaczytują się nawet najwięksi przeciwnicy czytania? Tego nie wiem, ale przedstawię mój stosunek do wybranych lektur.

Pierwszym przykładem lektury wzbudz...