SUROWCE CHEMICZNE POLSKI ZŁOŻA FORMACJI EWAPORATOWYCH: GIPSY I ANHYDRYTY PERMSKIE GIPSY I ANHYDRYTY TRZECIORZĘDOWE GIPSY I ANHYDRYTY SOLE KAMIENNE I POTASOWO-MAGNEZOWE PERMSKIE SOLE KAMIENNE I POTASOWO-MAGNEZOWE POKŁADOWE ZŁOŻA SOLNE WYSADOWE ZŁOŻA SOLNE TRZECIORZĘDOWE SOLE KAMIENNE SIARKA RODZIMA STRONT NIEEWAPORACYJNE ZŁOŻA OSADOWE FOSFORYTY SKAŁA DIATOMITOWA ZŁOŻA WIETRZENIOWE ZIEMIA KRZEMIONKOWA SUROWCE ILASTE DO PRODUKCJI FARB MINERALNYCH ZŁOŻA HYDROTERMALNE, EFUZYWNO-EKSHALACYJNE I POLIGENICZNE BARYT I FLUORYT PIRYT
surowce chmiczne w Polsce złoza soli kamiennej złoża soli potasowej pokłady siarki rodzimej
Surowce mineralne stosowane w przemyśle
SUROWCE MINERALNE to substancje naturalne pochodzenia organicznego lub nieorganicznego wykorzystywane w gospodarce, stanowiące część zasobów naturalnych. Dzielą się na energetyczne:
- węgiel kamienny,
- węgiel brunatny,
- ropa...
Surowce
SUROWCE MINERALNE to substancje naturalne pochodzenia organicznego lub nieorganicznego wykorzystywane w gospodarce, stanowiące część zasobów naturalnych:
SUROWCE___ENERGETYCZNE
WĘGIEL jest pierwiastkiem najczęściej wyst�...
Makro ściąga z WSBIF
Przedmiotem badań makroekonomicznych i makroekonomii jest poziom rozwoju. W tym zakresie są prowadzone badania, analizy, związki, współzależności, oceny, programy. W badaniu poziomu rozwoju możemy wyróżnić 4 poziomy:
- mikroekonomia �...
Charakterystyka Morza Bałtyckiego
1. GENEZA BAŁTYKU
Nazwa Bałtyk (Mare Balticum) przyjęta się w XI wieku i pochodzi prawdopodobnie od starosłowiańskiego słowa blato, oznaczającego wielką, słoną wodę.
Na powstanie Bałtyku decydujący wpływ wywarł...
Ropa naftowa i gaz ziemny
Występowanie i skład chemiczny gazu ziemnego
Gaz ziemny występuje jako składnik towarzyszący ropie naftowej lub niezależnie od niej, w okolicach, w których nie stwierdza się występowania ropy. Ze względu na skład wyróżnia się...