Za 3 i 3/4 bananów zapłacono 15 i 1/2 zł.Ile kosztuje 1kg bananów?

Za 3 i 3/4 bananów zapłacono 15 i 1/2 zł.Ile kosztuje 1kg bananów?
Odpowiedź

R: 15,5:3,75=4.1(3)zł :* MAM NADZIEJE ŻE DOBRZE :*

Za 3 i 3/4 bananów zapłacono 15 i 1/2 zł.Ile kosztuje 1kg bananów? 3 3/4kg=15 1/2zł 1kg=x x=15 1/2 *1/3 3/4= 31/2 ------= 15/4 31/2*4/15=124/30=4 4/30=4 2/15

3,75kg bananow = 15,50zl 15,50zl : 3.75 = 4.1(3)zł kilogram bananow kosztuje 4.1(3)zł. Pozdrawiam i licze na najlepsza !

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 2kg kiwi i 3kg bananów zapłacono 77zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, a ile 1kg bananów jeżeli kilogram bananów jest 2razy tańszy od 1kg kiwi (zastosowanie układu równań)

Za 2kg kiwi i 3kg bananów zapłacono 77zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, a ile 1kg bananów jeżeli kilogram bananów jest 2razy tańszy od 1kg kiwi (zastosowanie układu równań)...

Matematyka

za 0,5 kg bananów i 0,45kg mandarynek zapłacono 3,90zł. 1kg mandarynek kosztuje 4zł . Ile kosztuje 1kg bananów ? Pomóżcie !!! na jutro !!

za 0,5 kg bananów i 0,45kg mandarynek zapłacono 3,90zł. 1kg mandarynek kosztuje 4zł . Ile kosztuje 1kg bananów ? Pomóżcie !!! na jutro !!...

Matematyka

Za 2kg. kiwi i 3kg bananów zapłacono 7,70zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeżeli 1kg bananów jest dwa razy tańszy od 1kg kiwi ? (rozwiąż układem równań) z góry dziena (będzie naj)

Za 2kg. kiwi i 3kg bananów zapłacono 7,70zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeżeli 1kg bananów jest dwa razy tańszy od 1kg kiwi ? (rozwiąż układem równań) z góry dziena (będzie naj)...

Matematyka

Za 2 kg kiwi i 3 kg bananów zapłacono 7,70. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeżeli 1kg bananów jest 2 razy tańszy od 1kg kiwi.

Za 2 kg kiwi i 3 kg bananów zapłacono 7,70. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeżeli 1kg bananów jest 2 razy tańszy od 1kg kiwi....

Matematyka

Ile kosztuje 1kg bananów jeżeli za 2,6 kg zapłacono 12,74 zl

Ile kosztuje 1kg bananów jeżeli za 2,6 kg zapłacono 12,74 zl...