Za 2kg kiwi i 3kg bananów zapłacono 77zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, a ile 1kg bananów jeżeli kilogram bananów jest 2razy tańszy od 1kg kiwi (zastosowanie układu równań)

Za 2kg kiwi i 3kg bananów zapłacono 77zł. Ile kosztuje 1kg kiwi, a ile 1kg bananów jeżeli kilogram bananów jest 2razy tańszy od 1kg kiwi (zastosowanie układu równań)
Odpowiedź

x- kiwi y-banany 2x+3y=77zł 2y=x 2(2y)+3y=77 2y=x 4y+3y=77 2y=x 7y=77 /:7 2y=x y=11zł x=2*11=22zł Mam nadzieje, ze pomoglam :)

dane: x - cena 1 kg kiwi y - cena 1 kg bananów 2x + 3y = 77 x = 2y 2x+3y=77 x-2y = 0 / *(-2) 2x+3y = 77 + -2x+4y=0 ___________________ 7y = 77 y = 11 2x+3y=77 2x + 33 = 77 2x=44 x=22 odp. kilo kiwi kosztuje 22 zł, a kilogram bananów - 11 zł. PROSZĘ O NAJ. ! ! ; ]]]

Dodaj swoją odpowiedź