za 0,5 kg bananów i 0,45kg mandarynek zapłacono 3,90zł. 1kg mandarynek kosztuje 4zł . Ile kosztuje 1kg bananów ? Pomóżcie !!! na jutro !!

za 0,5 kg bananów i 0,45kg mandarynek zapłacono 3,90zł. 1kg mandarynek kosztuje 4zł . Ile kosztuje 1kg bananów ? Pomóżcie !!! na jutro !!
Odpowiedź

4zł * 0,05 = 0,2 zł 0,2* 9 = 1,80zł - mandarynki 3,90zł - 1,80zł = 2,10 zł - 0,5 kg bananów 2,10* 2 = 4,20zł Odp. Kilogram bananów kosztuje 4,20.   Licze na Naj  

1)1kgmandarynek=4zl:10=0,4zl czyli 0,45kg kosztuje1,80zl 3,90zl-180=2,10 2,10kosztuje 0,5kgbanana razy 2=4,20zl odp;kilogram bananow kosztuje 4,20zl

Dodaj swoją odpowiedź