Kupiłem ¾ kilograma gruszek i 1½ kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła ⅔ ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy ?

Kupiłem ¾ kilograma gruszek i 1½ kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła ⅔ ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy ?
Odpowiedź

5,40*⅔=3,60 zł = cena jabłek 5,40*¾=4,05 = cena za gruszki 1½*3,6=5,4zł = cena za jabłka 5,4zł+4,05zł=9,45zł ODP : Za zakupy zapłacono 9,45zł Dasz najjjj na zachete plisssss dzieki

Gruszki 5,4 zł Jabłka 2 * 5,4 / 3 = 3,6 zł 3/4 * 5,4 = 4,05 zł 1, 5 * 3,6 = 5,4 zł 4,05 + 5,4 = 9, 45 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym

kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym...

Matematyka

Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?...

Matematyka

Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Daje najj !!!

Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Da...

Matematyka

kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy

kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek. kilogram gruszek kosztował 5.40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek ile zapłaciłem za te zakupy...

Matematyka

Kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy

Kupiłem 3/4 kg gruszek i 1 1/2 kg jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy...