Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Daje najj !!!

Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Daje najj !!!
Odpowiedź

2/3 z 5,40zł = 10,80zł/3 = 3,60zł za kg jabłk miała być 1/2 kg jabłek więc... 3,60 x 1/2 = 1,80zł z 1/2 jabłek GRUSZKI 3/4 kg = ? 1kg= 5,40zł 5,40zł x 3/4  16,20zł/4 4,05zł za 3/4 gruszek  SUMA 5,40zł za jabłka + 4,05zł za gruszki = 9,45zł zapłaty

Dodaj swoją odpowiedź