cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. co jest droższe: czekolada czy baton? o ile?

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. co jest droższe: czekolada czy baton? o ile?
Odpowiedź

x- cena czekolady y- cena batona 4x+4y=12 |:4 2x+6y=9,20 |:(-2) x+y=3 -x-3y=-4,6 x+y-x-3y=3-4,6 -2y=-1,6 |:(-2) y=0,8 x+y=3 y=0,8 x+0,8=3 y=0,8 x=3-0,8 y=0,8 x=2,2 y=0,8 2,2-0,8=1,4 Odp: Czekolada jest droższa od batona o 1,40 zł.

4x + 4y = 12 / : 4 2x + 6y = 9,2 x + y = 3 2x + 6y = 9,2 x = 3 - y 2x + 6y = 9,2 x = 3 - y 2 * ( 3 - y ) + 6y = 9,2 x = 3 - y 6 - 2y + 6y = 9,2 x = 3 - y 4y = 3,2 / : 4 x =3 - y y = 0,8 x = 3 - 0,8 y = 0,8 x= 2,2 zł y= 0,8 zł odp; Czekolada kosztuje 2,2 zł a baton 0,8 zł . Czekolada jest drozsza od batrona o 1,4 zł

x - czekalada y- baton 4x+4y=12 2x+6y=9,20 4x=12-4y /:4 2x+6y=9,20 x=3-y 2(3-y)+6y=9,20 x=3-y 6-2y+6y=9,20 x=3-y 4y=9,20-6 /:4 x=3-y y=0,8 x=2,2 y=0,8 Czekolada kosztuje 2,20 zł a baton 0,80 zł.Droższa jest czekolada o 1,40 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć takich batonów kosztuje 9,20 zł. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? Proszę o rozwiązanie i wytłumaczenie. Daję naj :)

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć takich batonów kosztuje 9,20 zł. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? Proszę o rozwiązanie i wytłumaczenie. Daję naj :)...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. Ile kosztuje jedna czekolada, a ile jeden Baton? Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?     zróbcie pliss

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. Ile kosztuje jedna czekolada, a ile jeden Baton? Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?     zróbcie pliss...

Matematyka

pomocy!! Polecenie: Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. Co jest droższe: baton czy czekolada? O ile?

pomocy!! Polecenie: Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. Co jest droższe: baton czy czekolada? O ile?...

Matematyka

Zad.9 Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje  9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? NAPISZCIE Z OBLICZENIAMI!! MAM TO NA JUTRO! PROSZE SZYBKO!!!

Zad.9 Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje  9 złotych i 20 groszy. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? NAPISZCIE Z OBLICZENIAMI!! MAM TO NA JUTRO! PROSZE SZYBKO!!!...

Matematyka

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20gr. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? ---------------- Proszę o wszystkie obliczenia i odpowiedź :)

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20gr. Co jest droższe: czekolada czy baton? O ile? ---------------- Proszę o wszystkie obliczenia i odpowiedź :)...

Matematyka

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. co jest droższe czekolada czy baton . O ile?

cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 zł. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 zł i 20 gr. co jest droższe czekolada czy baton . O ile?...