Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?
Odpowiedź

3kg*12zł +7kg*15zł = 10kg * x zł 36 zł +105 zł = 10 kg * x x = 141zł /10kg x =14,10 zł za kg Odp. Kilogram mieszanki kosztuje 14,10 zł.

3*12 = 36 - cena za 1 cukierki 7*15 = 105 - cena za drugie cukierki 105 + 36 - 141 cena za 10 kg cukierkow wymieszanych proporcja 10 kg - 141 1kg - x x= (1 * 141) / 10 = 14,1 zl odp. Kg tej mieszanki bedzie kosztowal 14,1 zl

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?...