Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?
Odpowiedź

4+6=10 kg 4×12+6×15=48+90=138 138:10kg=13,80zł kosztuje 1 kg mieszanki

4*12=48 6*15=90 48+90=138 138/10=13,8

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?...