Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki ?
Odpowiedź

(4*12+6*15):10=(48+90):10=138:10=13,80 dzielimy przez 10 bo w sumie było 10 kg mieszanki

4*12=48 zł 6*15=90 90+48=138 13810=13,8 zł odp.kosztuje 13,80zł

wyjdzie nam w sumie 10kg meiszanki wartej 4*12+6*15=138 138zł/10kg=13.8zl/kg

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 3 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 7 kg w cenie po 15 zł za kilogram. Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?

Zmieszano 4 kg cukierków po 12 zł za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zł za kilogram.Jaka jest cena 1 kilograma otrzymanej mieszanki?...