Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?
Odpowiedź

3x+4y y=x+1,5 3x+4(x+1,5)=z z=7x+6 (7x+6) /7 = x+6/7 złotego -cena mieszanki

ilość kg mieszanki:3+4=7 3x= wartość pierwszych cukierków 4(x+1,5)=4x+6= wartość drugich cukierków 1 kg mieszanki kosztuje: (3x+4x+6):7 (7x+6):7=x+⁶/₇= cena 1 kg mieszanki

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...