Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?
Odpowiedź

3*X=3x 4*4+1,5=4x+6zł 3x+4X=6zł=7X+6zł 7X+6zł/7-mieszanki=1x=o,86zł 0dp.1 kg kosztuje 0,86gr

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...