Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?
Odpowiedź

3kg po x zł za 1 kg 4 kg po(x+1,5)zł za kg [3x+4(x+1,5)]zł 3x+4x+6 = 7x+6 zł- ---------------------- To ma być kreska ułamkowa ---7-----------7--- Licze na najlepsze:).

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...