Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?
Odpowiedź

11,5:7 to jest dzialanie ponieważ 4kg to x+1,5 a 3kg to x wieć 1kg+1,5zł

(3kg x Xzł + 4kg x (X +1,5zł)) / 7kg = (3x + 4x + 6zł) / 7 = (7x + 6zł) / 7

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł . Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...