Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron?
Odpowiedź

1 3/4--->9,80 1,75kg - 9,80zł 1kg- x zł 1 * 9,80 = 1,75 * x 9,80 ; 1,75 = x x= 5,6 odp. 1 kg winogrona kosztuje 5, 60 zł licze na naj ;p :*

1,75kg - 9,80zł 1kg - x zł x=1*9,8/1,75 x=5,6zł

1,75 kg - 9,80 zł 1 kg - x zł 1 * 9,80 = 1,75 * x 9,80 ; 1,75 = x x= 5,6 odp. 1 kg kosztuje 5, 60 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

MATEMATYKA    Za 1,75 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?   Proszę o pomoc daje naj ;**  

MATEMATYKA    Za 1,75 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?   Proszę o pomoc daje naj ;**  ...

Matematyka

Za 1¾ kilograma winogron zapłacono 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?

Za 1¾ kilograma winogron zapłacono 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?...

Matematyka

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o obliczenia;)

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o obliczenia;)...