Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o obliczenia;)

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłacono 9,80 zł.Ile kosztuje kilogram tych winogron? Proszę o obliczenia;)
Odpowiedź

1 3/4 = 1,75 1,75 ---------------- 9,8 1 --------------------- x 1,75x=9,8 x=5,6

1¾ kg = 1,75 kg 1,75kg - 9,8zł 1kg - x x=(1kg*9,8zł) : 1,75kg = 9,8zł : 1,75 = 5,6zł Odp. 1kg winogrona kosztuje 5,6zł.

1 i 3/4 kg = 9,80 zł to: 1 kg = x X = (1 x 9,80) : 1 i 3/4 X = 9,80 : 1,75 X = 5,60 zł Odp: 1 kg kosztuje 5,60 zł

Dodaj swoją odpowiedź