¾ kg wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zaplacic za ⅔ kg tej wedliny??

¾ kg wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zaplacic za ⅔ kg tej wedliny??
Odpowiedź

jeśli dobrze liczę to 16,4 zł 18,45 / 3 = 6,15 6,15 * 4 = 24,6 zł (cena 1 kg) 24,6 / 3 = 8,2 8,2 * 2 = 16,4 zł (cena ⅔ kg wędliny)

¾ kg wedliny kosztuje 18,45 zł/ :¾ 1 kg= 18,45 × ⁴/₃ 1 kg= 18,45 x ⁴/₃= (po skróceniu)= 4 x 6,15= 24,60zł Ile trzeba zaplacic za ⅔ kg tej wedliny?? 1kg= 24,60 ⅔ x 24,60= (po skróceniu)= 2x8,20= 16,40 zł Odp: Trzeba zapłacić 16,40 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

zad. 9 str. 224 matematyka 2001 o,5kg wedliny kosztuje 8.40. ile trzeba zapłacić za jedna trzecia kg tej wedliny prosze razem z rozwiazaniem nie z odp z tyłu ksiazki

zad. 9 str. 224 matematyka 2001 o,5kg wedliny kosztuje 8.40. ile trzeba zapłacić za jedna trzecia kg tej wedliny prosze razem z rozwiazaniem nie z odp z tyłu ksiazki...

Matematyka

trzy - czwarte (ułamek) kilograma wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za dwie - trzecie(ułamek)kg tej wędliny? Bardzo was prosze pomurzcie to na jutro

trzy - czwarte (ułamek) kilograma wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za dwie - trzecie(ułamek)kg tej wędliny? Bardzo was prosze pomurzcie to na jutro...

Matematyka

1/2 kg wędliny kosztuje 8,40 zł ile trzeba zapłacić za1/3 kg tej wędliny

1/2 kg wędliny kosztuje 8,40 zł ile trzeba zapłacić za1/3 kg tej wędliny...

Matematyka

3/4 kilograma wędliny kosztuje 18,45 zł .Ile trzeba zapłacić za 2/3 tej wędliny ? Pomocy ! Jak zrobić to zadanie *

3/4 kilograma wędliny kosztuje 18,45 zł .Ile trzeba zapłacić za 2/3 tej wędliny ? Pomocy ! Jak zrobić to zadanie *...

Matematyka

Zad1. Jeden kilogram wędliny kosztuje 25,50 zł. Ile trzeba zapłacić za 35 dag tej wędliny? Cenę podaj w złotych po zaokrągleniu: A.do jednego grosza Odp.: B.do jednego miejsca po przecinku Odp.: Daje naj

Zad1. Jeden kilogram wędliny kosztuje 25,50 zł. Ile trzeba zapłacić za 35 dag tej wędliny? Cenę podaj w złotych po zaokrągleniu: A.do jednego grosza Odp.: B.do jednego miejsca po przecinku Odp.: Daje naj...