trzy - czwarte (ułamek) kilograma wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za dwie - trzecie(ułamek)kg tej wędliny? Bardzo was prosze pomurzcie to na jutro

trzy - czwarte (ułamek) kilograma wedliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za dwie - trzecie(ułamek)kg tej wędliny? Bardzo was prosze pomurzcie to na jutro
Odpowiedź

3/4 - > 18.45 2/3 - > x x = (2*18,45/3)*4/3=16.4 [zł]

3/4- 18,45(rozszerzanie ułamka) 9/12-18,45 2/3-x(rozszerzanie ułamka) 8/12-x 18,45:9=2,05 18,45-2,05=16,40  

Dodaj swoją odpowiedź