1/2 kg wędliny kosztuje 8,40 zł ile trzeba zapłacić za1/3 kg tej wędliny
1/2 kg wędliny kosztuje 8,40 zł ile trzeba zapłacić za1/3 kg tej wędliny
no więc jeśli połowa 1/2 kosztuje 8,40 to razy dwa jest to wartość całej szynki czyli 16,80 złotych i trzeba je podzielić na trzy czyli 1/3 czyli 5,60