Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?
Odpowiedź

x - zeszyty w linię y - zeszyty w kratkę   układ równań: {x+y=12 /*(-3,5) {3,5x+4,5y=49   {-3,5x-3,5y=-42 {3,5x+4,5y=49 _______________ y=7   x=12-y x=12-7 {x=5 {y=7   odp. 5 zeszytów w linię i 7 w kratkę

x - w kratke y - w linie   x+y = 12 3,5 y + 4,5 x = 49   x = 12 - y 3,5y + 4,5 (12 -y) = 49   3,5y + 54 - 4,5 y = 49 -y = -5 y = 5  (w linie)   x = 12-5= 7 (w kratke)   7-5=2 (o tyle wiecej kupiono)   odp. kupiono 7 zeszytow w kratke i 5 w linie , o 2 wiecej w kratke/   xD

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł,a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię,a ile- w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł,a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię,a ile- w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ? tylko zrobcie zeby byla 1 niewiadoma :D

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ? tylko zrobcie zeby byla 1 nie...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?...