Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł,a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię,a ile- w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł,a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię,a ile- w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?
Odpowiedź

x - zeszyty w linię y - zeszyty w kratkę x+y=12 /*(-3,5) 3,5x+4,5y=49 -3,5x-3,5y=-42 3,5x+4,5y=49 y=7 x=5

7*4,50zł=31,50zł - zeszyty w kratke 5*3,50zł=17,50zł - zeszyty w linie 31,50zł+17,50zł=49zł 7-5=2 Odp. Kupiono 2 zeszyty więcej w kratkę niż w linie.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ? tylko zrobcie zeby byla 1 niewiadoma :D

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ? tylko zrobcie zeby byla 1 nie...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

Kupiono 12 zeszytów. Zeszyty w linię były po 3,50 zł, a w kratkę po 4,50 zł. Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię, a ile w kratkę? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?...

Matematyka

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?

Kupiono 12 zeszytów . Zeszyty w linię były po 3,50 zł , a w kratkę po 4,50 zł . Zapłacono 49 zł. Ile kupiono zeszytów w linię , a ile - w kratkę ? O ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię ?...