Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley - urodzona w Nowej Szkocji. była córką Berty i Waletra Shirley. Niestety, rodzice zmarli, gdy dziewczynka miała zaledwie trzy miesiące. Od tej pory była zawsze pod opieką obcych i niechętnych jej ludzi. W zamian za dach nad głową i skromne utrzymani musiała bardzo ciężko pracować.
Gdy zaczynamy ją poznawać ma ok. 11 lat. Jest ona bardzo szczupłą i drobną dziewczynką. Ma piękne, ogromne, szarozielone oczy, zgrabny piegowaty nos i niesamowite rude, grube warkocze. Ubrana była w bardzo brzydką suknię, a na głowie miała skromny kapelusz.
Ania nareszcie znalazła rodzinę, w której czuła się bezpiecznie. Otaczały ją miłość i ciepło.
Ania może stać się wzorem do naśladowania dla każdego dziecka. Uczy, jak kochać ludzi i cieszyć się urodą życia. Jest zawsze sobą, nie pozwala innym narzucać sobie zdania, kiedy wie, że prawda jest po jej stronie. Tak na przykład było w przypadku incydentu z panią Małgorzatą Linde. Ta kobieta bardzo zraniła Anię. Ania jest wierną przyjaciółką, dzieli się Dianą wszystkim, co ma. dziewczynka jest mądra, ładna i zawsze podejmuje właściwe decyzje.
Gdy młodsza siostrzyczka Diany zachorowała, to dzięki wiedzy i doświadczeniu Ani uratowano dziecku życie. Ania ma umiłowanie do wszystkiego, co piękne. Zachwyca się ładem i urodą przyrody. To właśnie sprawia, że czujesmak życia i potrafi się nim bezustannie cieszyć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)

Charakterystyka Ani Shirley -Napisz Charakterystykę Ani Shirley ,o wyglądzie ,zainteresowaniach itp.Otóż jutro na lekcji będziemy pisać charakterystykę,i muszę mieć jakieś wiadomości na temat Ani .   Z góry dziękuję :)...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już sz...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzg...