a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów?                 b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów?                 b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
Odpowiedź

a) 1kg=4,20zł 0,75kg=y y=4,20 ·0,75 y=3,15zł---->cena 0,75kg bananow   b) 0,35kg=9,94     1kg =y    0,35·y=9,94        y=9,94:0,35         y=28,40zł  ----.> cena   1kg szynki     

a) 4,2:4=1,05x3=3,15 0,75kg bananów kosztuje 3,15zł b) 9,94zł:7=1,42zł(0,05kg) 1,42x20=28,4zl (kilogram szynki) 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ? Daje Naj

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ? Daje Naj...

Matematyka

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ...

Matematyka

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?...

Matematyka

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?...

Matematyka

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?

A)Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75kg bananów? B)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?...