Manifest mojego pokolenia

Manifest mojego pokolenia

Należę do pokolenia, dla którego coraz większym „autorytetem” staje się Internet. Moja generacja to swoista e-generacja, której członków możemy rozpoznać po przekrwionych od patrzenia w monitor oczach. Muszę przyznać, iż stałem się członkiem tej społeczności.

Obecnie Internet nie wzbudza lęku, ani specjalnego zdziwienia, a moim rówieśnicy ze zdziwieniem słuchają, że Internet był niegdyś zamkniętą siecią komputerową, dostępną jedynie dla wojska. W sieci możemy spotkać ludzi z całego świata nie ruszając się sprzed monitora. Stąd możemy czerpać wiele informacji, a także wymieniać je z innymi użytkownikami.

Nie trudno zauważyć, że Internet zmienia sposób naszej pracy czy zabawy, reformuje styl naszej nauki, odmienia sposób postrzegania świata, stwarza wiele nowych możliwości jak m.in. kupowanie jak również studiowanie bez wychodzenia z domu. Pojawienie się Internetu wyznacza nową jakość w dziedzinie stosunków międzyludzkich i aktywności społecznej.

Internet pozwala na coś niebywałego. Tutaj każdy może zostać przez kogoś wysłuchany, każdy może opowiedzieć swoją historię i może być pewny, że ta historia obiegnie cały świat i często nie zniknie bez echa. Tutaj również nie ma zróżnicowania na status społeczny, nie ma znaczenia nasz wygląd zewnętrzny, liczy się jedynie to, co mamy w sobie, liczy się nasze wnętrze. Nie mogliśmy się spotkać z taką sytuacją i możliwościami nigdy wcześniej. Wszyscy mają tu takie same prawa oraz obowiązki (tzw. netykieta).

Dzięki Internetowi zyskujemy niebywałą niezależność, umożliwił on obieg idei na niespotykaną dotąd skalę, udogodnił rozwijanie naszej wyobraźni. W sieci panuje różnorodność, reprezentowane są odmienne style życia, pomysły, sposoby działania, inne charaktery. Dzięki temu zyskujemy globalną perspektywę i wrażliwość na problemy współczesności, nie ograniczamy się jedynie do „własnego podwórka”.

Internet to ogromne okno na świat, coraz większe możliwości. Internet ułatwia życie: poczta elektroniczna, strony, witryny i portale, zdobywanie informacji, rozmowy internetowe, wykorzystywanie programów edukacyjnych do nauki, gry sieciowe. Sieć Internetowa rozwija konkurencję, wpływa na rozwój wszystkich dziedzin nauki, sztuki czy także gospodarki.

Internet zmienia świat; nowe pokolenie ludzi z nim związane, to ludzie otwarci, kreujący rzeczywistość, poszukujący, twórczy... Można by jeszcze długo wymieniać. Lecz duża część społeczeństwa odbiera nas negatywnie. Niestety łatwiej kojarzy się negatywne aspekty takie jak piractwo, hakerstwo, czy dziecięca pornografia. Można to zmienić. My możemy tego dokonać! To my, członkowie globalnej sieci kreujemy jej wizerunek!

Korzystajmy z Internetu z rozsądkiem, starajmy się nie łamać prawa za jego pośrednictwem, pomagajmy niedoświadczonym użytkownikom! Nie dajmy się uzależnić od komputera! Nie izolujmy się od realnego świata, Internet nie może zastępować nam rzeczywistości! Nie przeglądajmy stron automatycznie, odróżniajmy treści pozytywne i wartościowe od negatywnych nic nie znaczących. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy, to, że nikt nas nie widzi to nie znaczy, iż możemy podawać się za każdego, bo w końcu sami nie będziemy wiedzieć, kim tak naprawdę jesteśmy.

Starajmy się wykorzystywać Internet głównie jako źródło wiedzy, poznawania świata. Patrzymy w monitor, lecz to nie znaczy, że widzimy również świat jaki jest poza nim.

Vivat Internet! Niech żyje nasza e-generacja!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Manifest mojego pokolenia.

Chcialbym przedstawic manifest mojego pokolenia. Każdy przecież ma rzeczy, do ktorych dąży. Moje pokolenie, a ja razem z nim, też ma potrzeby i marzenia. Czy my, urodzeni po katastrofie Czarnobylskiej rzadzimy sie innymi prawami? Czy jestesmy g...

Język polski

Manifest mojego pokolenia w 10 punktach.   Proszę o jak najszybszą odpowiedź na dzisiaj !!!!

Manifest mojego pokolenia w 10 punktach.   Proszę o jak najszybszą odpowiedź na dzisiaj !!!!...

Język polski

Manifest naszego pokolenia.

Manifest Mojego pokolenia, czyli to co jest złe na świecie.
Ten manifest to mój bunt! Bunt na czasy współczesne, gdzie nastolatek w wieku 14 lat pije alkohol i zatacza się idąc chodnikiem, albo też co gorsza londuje w rowie, gdzie budzi ...

Język polski

Czy “Oda do Młodości” Adama Mickiewicza mogłaby być manifestem twojego pokolenia?

Adam Mickiewicz pisząc "Odę do młodości" miał 22 lata. W latach 1817 - 1823 Mickiewicz należał do tajnego Towarzystwa Filomatów i Filaretów. W 1820 r. dla przyjaciół z towarzystwa napisał dwa utwory: “Pieśń filaretów” i ...

Socjologia

Socjologia w pigułce

Rodzina → przedmiot zainteresowań socjologii. Socjologia jako nauka ma 1,5 wieku, stosunkowo młoda nauka, moment narodzin socjologii 1837r. August Comte opublikował „Kurs nauki pozytywnej” 4 tom-socjologia.Różne definicje socjologii:Socjo...