Sposoby postępowania w przypadku powodzi

Sposoby postępowania w przypadku powodzi.Numery kontaktowe:
1. 997
2. 998
3. 999
4. 112 (z komórki)


Postępowanie w przypadku nagłej ewakuacji:

W przypadku gdy zostaje podjęta decyzja o ewakuacji wszyscy członkowie domu/mieszkania powinni natychmiast spakować TYLKO najpotrzebniejsze rzeczy (ubrania, bielizna, śpiwór, telefony komórkowe, pieniądze oraz dokumenty) a następnie każdy członek rodziny powinien przypiąć sobie do piersi kartkę, z numerami kontaktowymi, adresem zamieszkania oraz pełnym imieniem oraz nazwiskiem. Wychodząc trzeba zwrócić baczną uwagę na zamknięcie drzwi. Powinny być zamknięte jak to tylko jest możliwe ponieważ podczas naszej nieobecności być może nasz dom/mieszkanie może paść łupem włamywaczy. Jeżeli to możliwe powinniśmy tez zabrać ze sobą trochę żywności. Najlepszym wyjściem są konserwy lub suchary oraz czystą wodę. W przypadku osób obłożnie chorych lub niepełnosprawnych należy poprosić o pomoc policjanta lub żołnierza i w zależności od typu choroby/upośledzenia przewieźć do szpitala lub do miejsca gdzie ewakuowana jest reszta rodziny.


Postępowanie w przypadku pozostanie w domu/mieszkaniu.

W przypadku decyzji o zostaniu w domu/mieszkaniu należy upewnić się, że posiada się wystarczająco dużo jedzenia oraz wody zdatnej do picia. Jeśli mieszkamy w domu i posiadamy piwnicę należy wynieść z niej wszystkie przedmioty, a następnie zalać ją wodą, przez co unikniemy wymycia piasku z fundamentów, co w przyszłości może spowodować osunięcie się części domu. Następnie należy zgromadzić duży zapas baterii, oraz odbiornik radiowy, by być na bieżąco (nic tak nie stresuje jak niewiedza). Bardzo ważne jest też być w kontakcie z policją lub placówką medyczną (zawsze można prosić o dostawę leków lub pomoc w ewakuacji). Należy też zwrócić uwagę na odcięcie wszystkich linii elektrycznych.

Dodaj swoją odpowiedź
Biologia

Ochrona przyrody - pytania egzaminacyjne

Ochrona przyrody - pytania egzaminacyjne.

1. Na czym polegają trudności metodyczne badań nad różnorodnością biotyczną?
Podstawowy problem polega na tym, że ciągle szukamy bazy danych dokładnie mówiącej o różnorodności bi...

Administracja

Zagadnienia na egzamina z prawa administracyjnego

Zagadnienia na egzamin z części szczególnej prawa administracyjnego dla magisterskich studiów uzupełniających administracji

1. Prawo administracyjne ? część szczególna: pojęcie, zakres, dziedziny.

Prawo administracyjne:...

Prawo cywilne

Wykłady z prawa i zagadnienia egzaminacyjne

ZAGADNIENIA EGZAMINACYJNE PRAWO

1. Pojęcie prawa j jego funkcje
2. Państwo i prawo
3. Norma prawna, przepis prawny, stosunki prawne
4. Źródła prawa
5. Zobowiązania
6. Ubezpieczenia turystyczne
7. Umowy w tury...

Edukacja dla bezpieczeństwa

Plan zabezpieczenia rodziny oraz własnego domu i zabudowań przed powodzią.

Jedną z najbardziej groźnych i niszczycielskich w skutkach klęsk żywiołowych jest powódź. Walka z nią jest stale aktualnym problemem ogólnokrajowym. Poważny wpływ na występowanie powodzi ma istniejący układ rzek oraz występująca w po...

Socjologia

Wychowanie

WYCHOWANIE
UDRĘKA CZY PRZYJEMNOŚĆ?


Dziecko jest w naszym społeczeństwie osobą najbardziej potrzebującą,
a jego największą potrzebą jest miłość.

„Miłość jest bardzo cierpliwą i dobrotliwą, nigdy ni...