Wykorzystanie fermentacji

Fermentacja, oddychanie beztlenowe podczas którego ostatecznym biorcą (akceptorem) elektronów jest związek organiczny, a nie tlen (oddychanie tlenowe).
W węższym znaczeniu fermentacja jest beztlenowym rozkładem cukrów, spotykanym wśród bakterii, pleśni, drożdży, roślin i zwierząt. W zależności od produktu końcowego fermentacji występują jej odmiany: np. mlekowa, masłowa, alkoholowa. Zastosowanie w przemyśle piwowarskim, winiarskim i spirytusowym.
Biogaz

Wykorzystanie biogazu powstałego w wyniku fermentacji biomasy ma przed sobą przyszłość. Biogaz o dużej zawartości metanu (powyżej 40%) może być wykorzystany do celów użytkowych, głównie do celów energetycznych lub w innych procesach technologicznych.
Typowe przykłady wykorzystania:
- produkcja energii elektrycznej w silnikach iskrowych lub turbinach;
- produkcja energii cieplnej w przystosowanych kotłach gazowych;
- produkcja energii elektrycznej i cieplnej w jednostkach skojarzonych;
-wykorzystanie gazu jako paliwa do silników trakcyjnych/pojazdów;
-wykorzystanie gazu w procesach technologicznych, np. w produkcji metanolu.

Kiszonka

Kiszonkę z całych roślin kukurydzy otrzymuje się w wyniku beztlenowej fermentacji cukrów zawartych w zielonce, w tym w liściach i łodygach oraz w kolbach. W wyniku działania kwasu mlekowego, produkowanego przez bakterie obniża się odczyn (pH) zakiszanej masy, giną mikroorganizmy gnilne, a rozdrobnione rośliny zachowują swoją barwę, strukturę i wartość pokarmową. Kiszonka z kukurydzy jest paszą przeznaczoną dla bydła mlecznego (krów), młodego bydła rzeźnego (bukatów i jałówek opasowych), owiec matek i tuczonych jagniąt. Może być stosowana w żywieniu kóz.

Valorga

Pewna firma o nazwie Elektrim postanowiła wykorzystać francuską technologię. Dostawcą technologii VALORGA będzie niemiecka firma Babcock Borsig Power Environment (Steinmller Rompf Wassertechnik GmbH&Co.). Technologia ta pozwala na unieszkodliwianie odpadów organicznych (uzyskanych po wstępnej segregacji), poprzez wykorzystanie procesu fermentacji, w wyniku której powstaje biogaz i kompost. Biogaz będzie wykorzystywany do produkcji energii cieplnej na potrzeby własne zakładu oraz produkcji energii elektrycznej, która będzie sprzedawana do sieci.

Fermentacja alkoholowa

Jednym najważniejszych źródeł otrzymywania alkoholi monohydroksylowych jest fermentacja alkoholowa produktów naturalnych.
Proces fermentacji cukrów i skrobi do wytwarzania napojów zawierających alkohol stosowano od najdawniejszych czasów. Proces ten polega na biologicznym utlenianiu węglowodanów przez wysoko wyspecjalizowane szczepy drożdży, prowadzącym do żądanych produktów końcowych. Obecnie nie stosuje się już fermentacji do otrzymywania n-butanolu lub 2-propanolu, lecz nadal jest to główne źródło wytwarzania alkoholu etylowego do celów spożywczych oraz dwóch trzecich światowej produkcji etanolu przemysłowego.
Niektóre alkohole:
Wyciekający sok kokosowy fermentuje się, aby uzyskać wino palmowe, a po destylacji alkohol (arak).
Piwo, niskoprocentowy napój alkoholowy wytwarzany z jęczmienia, chmielu, słodu, wody i drożdży. Rozróżnia się piwo górnej i dolnej fermentacji w zależności od typu stosowanych drożdży.
Wina uzyskiwane są w drodze fermentacji alkoholowej z moszczu owoców. Do napojów winnych zalicza się także miody pitne, uzyskiwane z brzeczki miodowej poddawanej fermentacji alkoholowej.


Kandyzowanie, zabiegi, którym poddaje się m.in. skórki owoców cytrusowych celem uzyskania słodkiej bakalii zwanej cykatą. Kandyzowanie rozpoczyna się od moczenia skórek w roztworach soli kuchennej o wzrastających stężeniach, następnie po trwającej kilka tygodni fermentacji gotuje się je w wodzie aż do całkowitego usunięcia soli, po czym przez kilka dni w syropie z cukru o wzrastającym stężeniu, na koniec kandyzowane skórki suszy się rozkładając je w cieniu. Także utrwalanie owoców przez nasycenie ich cukrem (nawet powyżej 70%).

Kakaowiec (Theobroma cacao), drzewo z rodziny zatwarowatych, pochodzące z Ameryki Południowej, obecnie uprawiane w obszarach przyrównikowych Afryki i Azji. Kwiaty i owoce kakaowca wyrastają bezpośrednio na pniu lub starszych gałęziach. Owoce zawierają wiele nasion zanurzonych w soczystym miąższu. Nasiona zawierają ponad 50% tłuszczu, ok. 20% białka i 10% skrobi oraz alkaloidy: teobrominę i kofeinę. Poddane fermentacji brunatnieją i w takiej postaci są surowcem do produkcji masła kakaowego, kakao w proszku i czekolady.

Oliwki, owoce drzewa oliwnego charakteryzujące się ostrym, pikantnym smakiem. Mają one szerokie zastosowanie w kuchni wielu krajów europejskich, np. we Włoszech są ważnym składnikiem neapolitańskiej pizzy, w Hiszpanii - paelli z Walencji, a we Francji dodaje się je do potraw z sałaty.
Oliwki przeznaczone do bezpośredniego spożycia zrywa się z drzewa jeszcze niedojrzałe (są gorzkie), a następnie poddaje rozmaitym procesom, np. ługowania, fermentacji i utleniania. Podczas tych procesów oliwki nabierają "oliwkowej" lub fioletowo-czarnej barwy oraz robią się bardziej łagodne w smaku. Oliwki można konserwować, używając specjalnej solanki, oliwy, ziół i różnych substancji aromatycznych.

Dodaj swoją odpowiedź
Biologia

Jakie jest praktyczne wykorzystanie fermentacji ??

Jakie jest praktyczne wykorzystanie fermentacji ??...

Przyroda

Wykorzystanie przez człowieka procesu fermentacji (conajmniej 5 zdań)

Wykorzystanie przez człowieka procesu fermentacji (conajmniej 5 zdań)...

Biologia

Ekologiczne zródla energii i ich wykorzystanie.

Aby funkcjonowal wspólczesny swiat, by mogly pracowac wszystkie maszyny, fabryki i czlowiek mógl wygodnie i spokojnie zyc, potrzeba ogromnych ilosci energii. Wiekszosc tej energii dostarczaja surowce energetyczne: ropa naftowa, gaz ziemny i wegiel...

Chemia

Wykorzystanie i znaczenie cukrów

Magdalena Sopuszyńska kl.2 A

WYKORZYSTANIE I ZNACZENIE CUKRÓW

Z cukrami spotykamy się ciągle w życiu codziennym, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie zastanawiamy się czym są, z czego są zbudowane i jaka jest i...

Biologia

Wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii

Energia jest bardzo potrzebna człowiekowi do życia. Potrzebujemy jej do transportu, produkcji przemysłowej, ogrzewania domów czy oświetlania. Pogarszający się stan środowiska i wyeksploatowanie złóż substancji używanych tradycyjnie do pr...